Türkçe | English 

           

Yaşadığımız çağda sosyal ve ekonomik nedenlerden dolayı genel suç oranlarındaki artışa paralel olarak hırsızlık olaylarında da artış görülmektedir. Alınan çelik kapı, demir parmaklık… gibi fiziksel önlemler de kolaylıkla aşılabilir olmuştur. Elektronik Güvenlik Sistemleri yaşam alanını kısıtlamadan her yere tesis edilebilen ve en etkin yöntem olması sebebiyle giderek daha yaygın olarak kullanılmaktadır.
 
Hırsız Alarm Sistemlerini Kablolu ve Kablosuz olarak ikiye ayrılır. Teknik olarak bu iki sistemin arasında fark yoktur; yalnızca estetik açıdan genellikle konutlarda kablosuz alarm sistemleri tercih edilmektedir.
 
Sistemin kurulu olduğu ortamdan ayrılırken şifre tuş paneline girilir ve Hırsız İhbar Sistemi aktif hale geçer. Ayrıldığımız ortama tekrar döndüğümüzde şifremizi yine tuş paneline girdiğimizde sistem pasif duruma geçecektir. Alarm kuruluyken PIR, Infrared Bariyer gibi algılayıcılar bir hareket algıladıklarında bu bilgiyi panele gönderirler. Panel sesli sireni harekete geçirir. Bu arada haberleşme ünitesi tarafından sisteme kayıtlı telefon numaraları aranarak tehlike durumu ilgili kişilere bildirilir. Eğer sistem haberalma merkezine bağlı ise durum Alarm Haberalma Merkezine de bildirilir ve haberalma merkezi polis, itfaiye gibi gerekli yerleri arar.
Alarm sistemi sabotaj girişimlerine karşı korumalıdır.
 
Evcil hayvan besleniyorsa dedektör seçiminde dikkatli olunmalıdır.

                                                  

GERMEN ELEKTRONIK SAN. VE TIC. LTD. STI© 2010 verigoo